flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як отримати копію судового рішення

Шановні сторони процесу, їх представники, громадяни!
 Нагадуємо Вам, що порядок отримання сторонами процесу копій судових рішень регламентується процесуальним законодавством, Законами України «Про доступ до судових рішень», «Про судоустрій і статус суддів» та Закон України «Про доступ до судових рішень.
 
Закон України «Про доступ до судових рішень» гарантує кожному право  на  доступ до судових рішень у порядку, визначеному  цим  Законом. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону це  право   забезпечується   офіційним оприлюдненням  судових  рішень  на  офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, встановленому цим Законом. Для  доступу  до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує  ведення  Єдиного державного реєстру судових рішень. Для  реалізації права доступу до судових рішень,  внесених до Реєстру,  користувачу надаються можливості  пошуку,  перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
 
Разом з тим, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації щодо результатів розгляду його судової справи.
Письмовою інформацією щодо результатів розгляду справи, що надається особі, є також копія судового рішення. Таку копію, засвідчену печаткою суду, мають право отримати особи, які брали участь у справі (зазвичай це сторони, треті особи, їхні представники). Особи, які не брали участі у справі, також мають право на копію судового рішення, якщо воно безпосередньо стосується їхніх прав, свобод, інтересів чи обов'язків. Крім того, усім зазначеним особам апарат суду зобов’язаний забезпечити можливість ознайомитися в суді з матеріалами справи, серед яких є й судове рішення.
 
Особи, які беруть участь у справі, мають право одержати копію судового рішення у справі в порядку, встановленому процесуальним законом.
Цивільне судочинство.Згідно до ст. 222 ЦПК України копія судового рішення безкоштовно видається особам, які брали участь у цивільній справі негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію рішення в повному обсязі. Суд складає повний текст рішення у строк, передбачений ч. 3 ст. 209 ЦПК України. Особам, які брали участь у справі, але з якихось причин не були присутні у судовому засіданні, копія повного рішення безоплатно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручається їм під розписку безпосередньо в суді.
Адміністративне судочинство.Відповідно до ст. 167 КАС України копія судового рішення (постанови чи ухвали) в адміністративній справі видається на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, у день проголошення рішення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі. Суд складає повний текст постанови у строк, передбачений ч. 3 ст. 160 КАС України. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Кримінальне судочинство. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні. 
Повторне надання копії судового рішення у цивільній, адміністративній, чи кримінальній справі оплачується сьогодні судовим збором у розмірі 1 грн. за кожний аркуш копії (підпункт «1» пункту 4 ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
 
 Звертаємо Вашу увагу!  Відповідно до Наказу Державної судової адміністрації України, від 31 травня 2013 року № 72 «Про реалізацію проекту 
щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу», копію рішення можна отримати скориставшись послугою 
"Електронний суд".
 
Особи, які не беруть (не брали) участі у справі, мають право на доступ до судового рішення відповідно до ст. 9 Закону України «Про доступ до судових рішень».
Такі особи можуть ознайомитися з судовим рішенням у повному обсязі лише у разі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її  прав,  свобод,  інтересів  чи обов'язків.   Вони можуть  звернутися  до  апарату  відповідного  суду з письмовою заявою про: надання можливості ознайомитися із судовим рішенням; надання можливості  виготовити  в  приміщенні  суду  копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів; виготовлення копії судового рішення.  
ВАЖЛИВО! У заяві особа повинна обґрунтувати,  чому вона вважає,  що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків. Якщо ж в результаті розгляду заяви буде виявлено, що судове рішення безпосередньо не стосується  прав,  свобод, інтересів чи обов'язків цієї особи, такій особі у наданні доступу до судового рішення буде правомірно відмовлено відповідно до пп. 3 п. 7 ст. 9 Закону.
 При підготовці заяви найбільше уваги слід приділити обґрунтуванню того, що рішення безпосередньо стосується інтересів даної особи, - і доводи повинні бути переконливими. Необов'язково вказувати усі реквізити потрібного судового рішення, треба вказати лише ті, що відомі заявникові. Але їх має бути достатньо, щоб службовець апарату суду зміг знайти відповідне судове рішення.
У разі подання заяви представником необхідно додати документ, який підтверджує повноваження представника.
Після реєстрації така заява розглядається відповідальною службовою  особою апарату  суду  невідкладно,  а  якщо  вона  потребує   додаткового вивчення, - протягом трьох робочих днів. Копія   судового   рішення,   виготовлена  апаратом  суду, засвідчується відповідальною  службовою  особою  апарату  суду  та печаткою суду із зазначенням дати. За  виготовлення  копії  судового  рішення  справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом. 
Службовець апарату суду може відмовити у доступі до судового рішення лише у разі, якщо:
1)    заявник не має процесуальної дієздатності або від його імені звернулася особа, яка не має на те відповідних повноважень;
 2)    матеріали справи передані до іншого суду чи на зберігання до державної архівної установи;
 3)    судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків заявника.
Цей перелік є вичерпним.

 У доступі до судового рішення не може бути відмовлено заявнику, стосовно якого судом вжито заходів щодо забезпечення позову або запобіжних заходів.
    У разі відмови у задоволенні заяви службовець апарату суду зобов'язаний видати заявнику вмотивоване письмове рішення із зазначенням порядку його оскарження.
    Надання дозволу на доступ до судового рішення або відмова у цьому можуть бути оскаржені заінтересованою особою до голови суду, або ж до суду відповідно Кодексу адміністративного судочинства України.
 

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

_____________________________________
найменування суду, до якого подається заява
Заявник _____________________________ 
ПІБ (найменування для юридичної особи)
_____________________________________
поштова адреса 
а також номер телефону, факсу, 
адреса ел. пошти, якщо такі є

ЗАЯВА

Мені,______________________________________________________________
вказати ПІБ заявника або його представника_____________________________
відомо про наявність судового рішення, яке стосується моїх інтересів 
(інтересів особи, яку я представляю), оскільки
 
обґрунтувати, яким чином_____________________________________________
це рішення стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків заявника

Інформація про судове рішення (вказати дані, відомі заявникові):

вид рішення справа
  • рішення суду
  • цивільна
  • заочне рішення
  • кримінальна
  • постанова
  • адміністративна
  • судовий наказ
  • про адміністративні правопорушення

дата ухвалення рішення: номер справи:
«___»___________  ____  р.     № _________________
сторони: _______________________ суть рішення: _______________________
_________________ ________________________________________________
Інші відомості про судове рішення _____________________________________
У зв'язку з тим, що це судове рішення стосується моїх інтересів (особи, яку я представляю), на підставі статті 9 Закону України «Про доступ до судових рішень» прошу:

(вибрати необхідну вимогу)

«___» ______________ 20___ р.                                                                                                (підпис)