flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кількість розірваних шлюбів за час карантину зменшилась майже вдвічі. Така судова статистика в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року по суду

04 грудня 2020, 11:34

Відповідно до норм Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований  у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти  шлюбного віку на день реєстрації шлюбу, тобто мати вісімнадцять років. Однією з підстав реєстрації шлюбу є його добровільність, а  примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

З давніх-давен цінність сімейного життя була зумовлена одвічним прагненням людини перебувати у суспільстві близьких йому людей. Люди, укладаючи шлюб, зміцнюють стосунки, ростять дітей, планують майбутнє, ведуть спільне господарство, піклуються один про одного.

Однак, коли стосунки вичерпали себе, а спільне життя подружжя не складається, а  лише гнітить – тоді один з подружжя звертається до суду з проханням припинити шлюб внаслідок його розірвання.

Дослідивши судову статистику Костопільського районного суду за період березень-листопад 2019  року до суду надійшло 143 позовні заяви про розірвання шлюбу, 130 позовних заяв задоволено (розірвано шлюбів),  в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, до суду надійшло 112 позовних заяв про розірвання шлюбу, 74 – задоволено (розірвано шлюбів).

Зі статистичних даних бачимо, що кількість звернень до суду з позовами про розірвання шлюбу та самих розірвань шлюбу в порівнянні з 2019 роком зменшилась майже вдвічі, а отже можна зробити висновки, що карантин, який запроваджений в Україні у зв’язку  розповсюдження особливо небезпечного вірусного захворювання коронавірусу COVID-19  вплинув і на кількість розлучень.

Так що по можливості залишайтеся вдома, бережіть свої сімейні стосунки,  дотримуйтесь карантинних заходів та будьте здорові! І пам’ятайте, що  міцна сім’я –   міцна держава.